PEWNA WYGRANA JUNIORÓW C1 NA KONIEC RUNDY

• autor: capo2009, 2010-11-07 19:40

TĘCZA   6:0  GRUNKE

BRUSY (5:0) SOMONINO

MLKS Tęcza Brusy – Grunke Somonino 6:0 (5:0)

Bramki: Amadeusz Woroniecki 2,Cezary Kupczyk 2, Dawid Pelowski 1, Mateusz Bruski 1.

Bramkarz: Jakub Czarnowski
Obrona: Michał Szczęsny (Mateusz Dolny), Amadeusz Woroniecki, Dawid Pelowski, Krzysztof Knut (Oskar Modliński)
Pomocnicy: Dawid Kiedrowicz (Kamil Sobczyk), Marcin Stoltmann (Michał Sikorski), Rafał Rafiński, Maciej Chabowski
Napastnicy: Mateusz Bruski (Zbigniew Wolter), Cezary Kupczyk (Wiktor Januszewski)

Dnia 07.11.2010 r. (niedziela) młodzi zawodnicy MLKS Tęcza Brusy rozegrali swój ostatni mecz w rundzie jesiennej ze swoimi rówieśnikami – Grunke Somonino w ramach rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej -junior C1. Przed tym spotkaniem zespół Tęczy znajdował się na I miejscu w tabeli i myśląc o utrzymaniu tego miejsca musiał ten mecz wygrać.
            Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od przewagi zespołu Tęczy. Zawodnicy
z Brus dość łatwo dostawali się pod pole karne swego przeciwnika. Do zdobycia bramki brakowała trochę szczęścia i dokładniejszych wykończeń akcji. Pierwszą bramkę dla zespołu Tęczy zdobył w 15 minucie z rzutu karnego obrońca Amadeusz Woroniecki. Akcję zapoczątkował Cezary Kupczyk, który zdecydował się na samodzielny rajd na bramkę przeciwnika i w polu karnym został faulowany przez obrońcę gości. W kolejnych minutach spotkania nadal przeważał zespół Tęczy. W 20 minucie spotkania na uderzenie z daleka zdecydował się obrońca Tęczy – Dawid Pelowski. Piłkarz z odległości ok. 30 metrów uderzył na bramkę Grunke Somonino, piłka odbiła się w polu karnym i przelobowała bramkarza. Wraz z upływającym czasem przewaga Tęczy wzrastała, co młodzi zawodnicy udokumentowali kolejnymi bramkami. Trzecią bramkę, po otrzymaniu podania od Rafała Rafińskiego zdobył Mateusz Bruski strzałem z ok. 5 metrów. Czwartą i piątą bramkę zdobył napastnik Cezary Kupczyk. W pierwszym przypadku pokonał bramkarza strzałem z około 20 metrów, zaś w drugim po rzucie rożnym wpakował piłkę do bramki lewą nogą. W pierwszej połowie zespół Somonina ograniczał się do rozgrywania piłki w środku boiska i szukaniu swoich szans w nielicznych kontratakach.
            W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zespół Tęczy nadal przeważał. Wysoki wynik do przerwy pozwolił trenerowi Karolowi Gierszewskiemu dokonać kilku zmian w składzie, tak by każdy zawodnik mógł pograć w tym meczu. Na boisku pojawili się po kolei: Mateusz Dolny, Oskar Modliński, Kamil Sobczyk, Zbigniew Wolter, Michał Sikorski i Wiktor Januszewski. Zmiany nie wpłynęły na jakość gry młodego zespołu, który dalej stwarzał sobie wiele sytuacji podbramkowych. Jedną z licznych okazji do zdobycia bramki wykorzystał ponownie Amadeusz Woroniecki. Zdecydował się on na uderzenie na bramkę przeciwnika z około 30 metrów. Błąd w ustawieniu popełnił bramkarz gości, a zawodnicy z Brus mogli cieszyć się już z szóstej bramki w tym meczu. Zdobyte 3 punkty pozwoliły bruskiemu zespołowi utrzymać pozycję lidera do rundy wiosennej.
            Podsumowując mecz, można śmiało stwierdzić że był to najlepszy mecz w tej rundzie w wykonaniu młodego zespołu MLKS Tęczy Brusy. Był to również udany rewanż na zawodnikach Grunke Somoniono za porażkę na wyjeździe 3:0.
            Zespół MLKS Tęcza prowadzonego przez Karola Gierszewskiego w lidze junior C1, w sezonie 2010/11 odniósł 5 zwycięstw, jeden mecz zremisował i 2 razy schodził z boiska pokonany. W rundzie jesiennej zawodnicy Tęczy w 8 meczach zdobyli 16 punktów. Strzelili swym przeciwnikom 21 bramek, stracili zaś ich 13.